22.04.10

Jalgrattaga vulkaani otsa!

See Eyjafjallajökulli liustikul purskav Fimmvörðuháls on ikka karm sell... Kui islandipoisid oskaksid nüüd vaid kogu seda väljahääldamatu_nimega_vulkaani ülbitsemist kuidagi enda kasuks pöörata...

näiteks nii nagu selles Volkswageni reklaamis tehakse ;)Aga käisime meiegi vahepeal sutsaka vulkaani otsas. Ok, see, et ta mõnisada tuhat aastat tagasi viimati purskas, sellest me vaikime, eks... aga, on ju Amiata Itaalias tulemägede seas Etna järel väärilisel hõbedasel possal ja ikkagi rattaparadiis Toskaana kõrgeim tipp, 1732m üle merepinna. Ratastega sai küll vaid :) 1581m kõrgusele. Keskmine tõusunurk: 6.8%, serpentiine jagus 14km (enne seda oli tglt juba vähemalt 10km ronimist).


Mina - Hamingjusamur Reiðmaður, mu elektrooniline püss, Súkkulaði Erki Bjór Félagi Pütsep ja Griša íþróttamaður Amiata tipus.

Ise võtsin seda künkakest :) juba neljandat korda. Eelmisel aastal kaks, sel aastal teised kaks. Tänavune esimene laks oli veits valusam, kui allolevat videot hoolega jälgida, siis on näha kuidas 5km enne päästvat lõpujoont targad ja nõrgad "oma tempo" valivad :) Laagri lõpupäevil toimunud teisel tõusmisel sai juba hingamise korda...Ja teine tipuvallutus filmilindile jäädvustatuna Küljetuule kaudu:

2 kommentaari:

  1. hea leht ja ka teie tõus olemas: http://www.climbbybike.com/climb.asp?col=Monte-Amiata&qryMountainID=2504

    T

    VastaKustuta